Skip to content

Gabinet Integracji Sensorycznej

Terapia integracji sensorycznej w odróżnieniu od wielu innych rodzajów terapii – jest dla dziecka metodą bardzo interesującą i bez reszty pochłaniającą jego aktywność. To nowoczesna i skuteczna forma zarówno diagnozy, jak i terapii.

Fundamentem integracji sensorycznej jest przede wszystkim kliniczna i swobodna obserwacja dziecka, wywiad z rodzicami oraz standaryzowane testy. Ta metoda pracy z dzieckiem często bywa nazywana nauką poprzez zabawę, ponieważ zajęcia, zachowując pozór jedynie wesołej zabawy, dostarczają dziecku tych bodźców, na które jego system nerwowy ma największe zapotrzebowanie. Ćwiczenia są prowadzone przez specjalistę, w sali wyposażonej w profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt do terapii integracji sensorycznej oraz zabawki, które służą stymulacji systemu wzrokowego, słuchowego, węchowego oraz dotykowego. Nasz gabinet jest doskonale wyposażony w specjalistyczny sprzęt, ale także zabawki oraz wszelkiego typu pomoce dydaktyczne.

W czasie zajęć dostarczamy dziecku kontrolowaną ilość wrażeń sensorycznych z różnych modalności – z systemu przedsionkowego, proprioceptywnego, dotykowego, wzrokowego, węchowego oraz słuchowego.

Zadania są odpowiednio wyważone, czyli skonstruowane tak, by być jak najbliżej sfery rozwoju dziecka – nie są ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne, a co więcej – atrakcyjne i interesujące dla dziecka. Zdobywane w czasie zajęć nowe umiejętności wzmacniają w dziecku poczucie własnej wartości oraz poprawiają działanie jego układu nerwowego.

W gabinecie MILOVE KROCZKI ogromną wagę przywiązujemy do jakości sprzętu, na którym pracują dzieci – korzystamy z najnowocześniejszych dostępnych w Polsce rozwiązań. Na każdym etapie terapii mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie– służymy wiedzą i doświadczeniem, na bieżąco informujemy o przebiegu terapii oraz postępach dziecka. Na Państwa prośbę przygotowujemy także pisma do szkoły, informujące nauczycieli i wychowawców, jak wspierać naszego podopiecznego w aktywnościach szkolnych.

Korzystając z kontaktu telefonicznego lub formularza mogą Państwo umówić konsultację, diagnozę czy terapię. Mają Państwo pytania, dotyczące naszego gabinetu, stosowanych metod czy samej terapii SI? Prosimy o kontakt – chętnie odpowiemy na wszystkie!